Odkazy

Dne 5. 12. 2020 se v Havířově bude konat 31. ročník populárního turnaje TOP 12 – Memoriál Ing. Martina Romana. Startovat bude šest žen a šest mužů. Soutěž začíná v 16.00 hodin a budete mít možnost ji sledovat v přímém přenosu na  Youtube.com nebo na itso.cz, kde budou zveřejněny i konečné výsledky. Ze soutěže bude proveden záznam, který bude vysílán na ČT sport. Vysílací čas záznamu bude upřesněn později. 

 

Mgr. Dalibor Klimša

 

 

Číst dál...

Národní svazy obdržely detailní program nadcházejícího mistrovství Evropy žen a mužů. Šampionát se bude konat v Moskvě v termínu 31. 3. – 11. 4. 2021. Je posledním ze řetězce kvalifikačních bojů o místo na olympijských hrách pro evropské vzpírání. Začne 31. 3. schůzemi jednotlivých komisí a posléze Výkonnou radou. Na Apríla se budou ve dvou etapách konat volby do vedení EWF. Následující den bude zasedat nově zvolená Výkonná rada. Samotné soutěže se budou konat ve dnech 3. – 11. 4. 2020. Ze soutěží bude zajištěn televizní přenos.

Číst dál...

Poslední den Světového poháru juniorů do 17 let přivedl na vzpěračské prkno loňského mistra světa Dominika Oračka. Dominik byl v této nejtěžší hmotnostní kategorie velkým favoritem. Své postavení potvrdil hned v trhu, kde porazil stříbrného závodníka výkonem 160 kg o 14 kg. Lehce zvládl základní pokus v nadhozu na 192 kg, v dalších pokusech mu chyběla podpora hlediště a s národním rekordem 201 kg provedl pouze výtah. Dvojbojem 352 (160, 192) zvítězil s náskokem 29 kg. Zlaté medaile vybojoval také v trhu a v nadhozu. Gratulujeme Dominikovi a přítomným trenérům v této chudé sezoně k významnému úspěchu. Soutěže v HK nad 102 kg se zúčastnilo ve dvou skupinách 14 závodníků.

Číst dál...

Dnes si představíme dva závodníky z kategorie do 17 let, jsou to medailistka z ME15 Marie Kubíková (OST) a Vojtěch Krejčík (SOK). Vojtěch nás bude v této věkové skupině reprezentovat ještě i v příštím roce. Třetím vzpěračem je Jakub Gorny (TEC), který bude mít v roce 2021 šanci startu na ME mužů, ale stihne i ME do 23 let. Všichni tři patří zatím jen do mládežnických reprezentací, bez startů mezi seniory. Není třeba zdůraznit, že jmenovaní letos přišli o několik reprezentačních startů na šampionátech EWF a IWF.

 

Marie Kubíková

Vojtěch Krejčík

Jakub Gorny

(*25. 10. 2003, Ostrava)

Číst dál...

(*5. 7. 1998, Třinec)

Číst dál...

Včera ve večerních hodinách obsadila v HK do 64 kg Marie Kubíková 10. místo s výkonem 156 (70, 86). Startovalo 19 závodnic. V nadhozu (86 kg) a ve dvojboji (156 kg) vytvořila v kategorii juniorek do 17 a 20 let národní rekordy. Marie prošla soutěží Světového poháru bez jediného zaváhání se všemi platnými pokusy. Výsledkové listiny na webu IWF jsou bez hmotnosti soutěžících. Není zatím možné přepočítat výkon ve dvojboji na Sinclairové body. V historickém pořadí žen, které se výkonem dostaly přes 200 Sb., určitě dojde v případě Venduly Šafratové a Marie k posunu vzhůru. Gratulujeme! Ve středu 18. 11. 2020 v 19.30 hodin startuje v HK + 102 kg favorit a náš poslední reprezentant Dominik Oračko.

Číst dál...

Náš sobotní podvečer patřil vzpírání, speciálně přenosu z IWF Online Youth World Cupu. Barbora Švanová soutěžila v HK do 59 kg skupiny „B“. Barborce se příliš nedařilo, v soutěži měla jen dva platné pokusy a s výkonem 124 (52, 72) obsadila 7. místo. Vojtěch Krejčík nastoupil v HK do 73 kg, také v „B“ skupině. V trhu zůstal na základě 108 kg, v nadhozu se rozjel, dal všechny pokusy a končil na 129 kg. S výsledným dvojbojem 237 (108, 129) obsadil 9. místo. Celkové pořadí obou reprezentantů budeme znát zítra po skončení skupin „A“.

Číst dál...

Dnes si představíme nastupující generaci našich nejmladších talentů. Někteří nás momentálně reprezentují na IWF Online Youth World Cupu s organizací v Peru a startem v Horní Suchý. Alexandr Džobák zde vybojoval tři medaile a zvítězil v nadhozu. Vendula Šafratová byla krůček od medaile v trhu, Marek Polhoš se probojoval do první poloviny startujících. Tito tři závodníci překonali na této soutěži celkem 21 národních rekordů! Martin Štreichl věkově patří do starší skupiny juniorů, ale z ME do 17 let se může z roku 2017 pochlubit stříbrnou medailí

 

Alexandr Džobák

Vendula Šafratová

Marek Polhoš

Martin Štreichl